BIO

Nazywam się Piotr Pluciński. Jestem krytykiem filmowym i publicystą popkulturowym.

Publikuję – lub publikowałem – m.in. w „Filmie”, „Playboyu”, „Polityce”, „Onecie” czy „Machinie”. Prowadziłem działy DVD/Blu-ray w „Filmie” i PortaluFilmowym.pl. Zajmuję się popkulturą w magazynie „Perspective”. Od 2010 skupiam się na działalności blogowej („Z górnej półki”, 2010-2017; „Off the Record” na łamach „Polityki”, 2011-2013). Za swoją pracę byłem wyróżniany lub nominowany m.in. w konkursie na Blog Roku (2012 i 2013), do nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (2015 i 2016) czy w konkursie im. Krzysztofa Mętraka (2016). W lipcu 2017 „Z górnej półki” ewoluowało w „Pop Glitch”.

Interesuje mnie kino amerykańskie, gatunkowe i klasyczne, komiks, kultura amerykańska i afroamerykańska, reprezentacja płci w popkulturze, mnogość podtekstów i powtarzalność motywów. W swojej pracy staram się rozkładać je na czynniki pierwsze.

WSPÓŁPRACA

Można nawiązać ze mną współpracę reklamową. Dotąd przeprowadziłem blisko 80 kampanii reklamowych, akcji promocyjnych i patronatów dla takich marek, jak: HBO, Groupon, Merlin, Tyskie, Best Film, M2 Films, Znak, Off Camera czy Prószyński i S-ka. Podstawową formą współpracy jest dla mnie wyświetlanie bannerów i treści, ale byłem też m.in. prelegentem, jurorem, współautorem katalogów czy autorem fanpage’a. Forma i stawki są elastyczne i zawsze ustalane indywidualnie.

KONTAKT

Jeśli chcesz się ze mną skontaktować, czy to w sprawie współpracy, czy w jakiejkolwiek innej, swoją wiadomość wyślij na adres: piotr@popglitch.pl